2008 Tackle Leaders



















zackthomas2.jpg

Zack Thomas
Winnemucca Outlaws

1 Thomas,Z    WMO 197 134 Williams,M  PIC 39 267 Williams,J  FLD 13
2 Pace,C COL 176 135 Dorsey,G KUT 38 268 Jackson,L FLD 13
3 Ryans ICC 160 136 Newman,T CHI 38 269 Adams,G GWG 13
4 Pierce,A PIC 156 137 Polamalu GWG 37 270 Brooks,A COL 13
5 Willis,P ICC 152 138 Brown,F COW 37 271 Fowler,R COW 13
6 Witherspoo FLD 142 139 Asomugha LAK 37 272 Rossum COL 13
7 Morrison,K COW 140 140 Sharper KUT 36 273 Thomas,T COW 13
8 Beason GWG 135 141 Hart,C KUT 36 274 Bradley,S CHP 13
9 Urlacher MOH 124 142 Jackson,C WMO 36 275 Barrett,J GWG 13
10 Grant,C COL 120 143 Abraham PIC 36 276 Schweigert LAK 13
11 Manning,D WMO 118 144 June GWG 36 277 Stroud DTL 13
12 Dansby DTL 112 145 Robertson DTL 36 278 Cooper,D RCH 13
13 Brooks,D MAR 108 146 Sapp,W LAK 36 279 Anderson,J LAK 13
14 Barnett RCH 108 147 Henry,A PIC 36 280 Richardson RCH 13
15 Rivers,K WMO 106 148 Green,J KUT 35 281 Morgan,D ANC 12
16 Williams,D CHP 104 149 Harris,W COW 35 282 Carr,C RCH 12
17 James,B LAK 102 150 Phillips,K COW 35 283 Wilfork ICC 12
18 Howard,T PIC 98 151 Gay,R COL 35 284 Brown,R WMO 12
19 Tatupu FLD 97 152 Atogwe ICC 35 285 Abiamiri COL 12
20 Sims,E CHI 96 153 Schobel,A COW 35 286 Olshansky CHI 12
21 Hayes,G RCH 95 154 Burgess,D CHP 34 287 Bennett,F DTL 12
22 Farrior DTL 94 155 Washington WMO 34 288 Redding LAK 12
23 Ruud MAR 91 156 Harris,A MOH 34 289 Kearse WMO 12
24 Lewis,R KUT 91 157 Smith,D ANC 33 290 Hall,L MOH 12
25 Thornton,D KUT 88 158 Rogers,S RCH 33 291 Reeves CHI 12
26 Fujita ANC 88 159 Nelson,R MOH 33 292 Gbaja-Biam ANC 12
27 Harris,D PIC 88 160 Weddle COL 33 293 Steltz FLD 12
28 Carter,A ANC 87 161 Ross,A RCH 33 294 Moss,J PIC 12
29 Mayo COL 85 162 Mathis,R GWG 33 295 Jenkins,M RCH 12
30 Henderson KUT 85 163 Montgomery MOH 33 296 Alexander DTL 11
31 Bulluck ANC 84 164 Pickett MAR 32 297 Ellison,K MOH 11
32 Clements CHI 82 165 Griffin,C DTL 32 298 Campbell,C COL 11
33 Bethea LAK 82 166 Harris,T COW 32 299 Gooden MOH 11
34 Cole,T MOH 80 167 Glover,L ANC 31 300 Mannelly CHP 11
35 Johnson,D PIC 80 168 Williams,K LAK 31 301 Henders,Er CHI 11
36 Briggs GWG 79 169 Reed,E CHP 30 302 Williams,J CHI 11
37 Brackett RCH 79 170 Smith,A KUT 30 303 Thompson,J ANC 11
38 Thomas,A CHP 79 171 Pool RCH 30 304 Alama-Fran CHP 11
39 Lewis,M CHP 77 172 McCauley MAR 30 305 Alford COL 11
40 Kerney DTL 77 173 Patterson COW 29 306 Ferguson ANC 11
41 Jackson,M PIC 76 174 Washington ICC 29 307 McKelvin GWG 11
42 Taylor,I DTL 75 175 Hobbs,E DTL 29 308 Birk ICC 11
43 Scott,B CHP 74 176 Tinoisamoa WMO 28 309 Irons,D GWG 10
44 Suggs,T FLD 73 177 Knight,S MAR 27 310 Meriweathe CHP 10
45 Smith,W GWG 72 178 Carriker COL 27 311 Gholston DTL 10
46 Bly ANC 71 179 Peko RCH 27 312 Cofield CHI 10
47 Vilma COL 70 180 McAlister WMO 26 313 Bailey,B GWG 10
48 Jennings COL 70 181 Geathers COW 26 314 Adibi RCH 10
49 Wilson,G GWG 68 182 Brown,S CHP 26 315 Walker,A LAK 10
50 Allen,J ANC 68 183 Samuel,A CHP 26 316 McClover ICC 10
51 Trufant CHP 68 184 Giordano WMO 26 317 Merling ICC 10
52 Bodden FLD 67 185 Wilson,A DTL 26 318 Branch,T ICC 10
53 Vanden Bos CHP 67 186 Johnson,T MAR 25 319 Warren,G GWG 10
54 Crowell ICC 66 187 Landry,D KUT 25 320 Woods,P PIC 10
55 Hill,L KUT 66 188 Cromartie FLD 25 321 Jeanty ANC 10
56 Woodson,C LAK 65 189 Henderson FLD 24 322 Watson,G MOH 10
57 Gregg COW 64 190 Porter,T KUT 24 323 Seymour CHP 10
58 Florence MAR 64 191 Dawkins,B WMO 24 324 Davis,B WMO 10
59 Springs DTL 64 192 Page,J CHI 24 325 Jennings,T MAR 10
60 Mathis,R COW 63 193 Johnson,T ANC 24 326 Rabach CHI 10
61 Jones,S COW 63 194 Tapp CHP 23 327 Loeffler DTL 10
62 Fletcher,L MOH 63 195 Mitchell,K RCH 23 328 Sams LAK 10
63 Williams,L MAR 62 196 Anderson,M MOH 23 329 Laws CHP 10
64 Taylor,J KUT 62 197 McBride,T PIC 23 330 Rogers,C DTL 10
65 Kampman COW 62 198 Greenwood KUT 23 331 Wilson,J ANC 9
66 Phillips,S CHP 61 199 Hawk FLD 23 332 Amato MAR 9
67 Williams,R CHI 61 200 Law GWG 23 333 Heitmann RCH 9
68 Strahan PIC 61 201 Williams,B DTL 23 334 Wilkinson COW 9
69 Phillips,J PIC 61 202 Burnett WMO 23 335 Posluszny COW 9
70 Hali LAK 59 203 Harvey,D MAR 22 336 Little,L ANC 9
71 Bailey,C MOH 59 204 Holliday MAR 22 337 Williams,D RCH 9
72 Grant,D ANC 58 205 Spencer,A COL 22 338 Blades GWG 9
73 Foxworth COL 58 206 Hobson PIC 22 339 Godfrey,C COW 9
74 Umenyiora FLD 57 207 Considine COW 21 340 Highsmith DTL 8
75 McIntosh,R MOH 57 208 Allen,J LAK 21 341 Houston,C MOH 8
76 Pollard CHI 57 209 Molden COL 21 342 Connor GWG 8
77 Harper,R MOH 57 210 Castillo CHI 21 343 Sims,P MOH 8
78 Jenkins,C WMO 57 211 Lofton,C DTL 21 344 Barnes,A WMO 8
79 Harrison,J CHI 56 212 Flowers,B CHP 21 345 Hayes,G WMO 8
80 Davis,A ANC 56 213 Smith,A GWG 21 346 Pittman,B ANC 8
81 Madison,S KUT 55 214 Odom WMO 20 347 Fluellen ANC 8
82 Williams,M ICC 55 215 Okoye KUT 20 348 Diles WMO 8
83 Ogunleye CHI 55 216 Hampton,C GWG 20 349 Carpenter COL 8
84 Merriman LAK 55 217 Gamble ICC 20 350 Brown,M WMO 7
85 Keisel WMO 55 218 Marshall,R FLD 20 351 Williams,T COW 7
86 McGee,T GWG 55 219 Cason LAK 20 352 Freeney FLD 7
87 Huff,M RCH 55 220 Jenkins,K PIC 20 353 Kelsay ICC 7
88 McKenzie,M GWG 54 221 Peterson,M DTL 20 354 Crable COL 7
89 Johnson,L COW 54 222 Kyle KUT 20 355 Black,Q DTL 7
90 Brown,A LAK 53 223 Crowder PIC 20 356 Spears MOH 7
91 Sanders,B DTL 53 224 McCray RCH 19 357 Mebane COW 6
92 Finnegan CHI 52 225 Edwards,R KUT 19 358 Timmons WMO 6
93 Warren,T DTL 52 226 Routt COW 19 359 McDonald,R DTL 6
94 Peterson,J MOH 52 227 Condo FLD 19 360 Simpson,K COL 6
95 Ware,D RCH 52 228 Woodley FLD 19 361 Houser COW 6
96 Williams,P CHI 51 229 Howard,M KUT 18 362 Durant COW 6
97 Jackson,D CHI 51 230 Porter,J LAK 18 363 Hood MOH 6
98 Vrabel MAR 51 231 Robinson,D MAR 18 364 Johnson,J ICC 6
99 Williams,C COL 51 232 Pryce COL 18 365 Moore,D CHP 6
100 Griffin,M ANC 51 233 Weaver,A MAR 17 366 Bullocks MOH 6
101 Ngata CHI 50 234 Talib CHI 17 367 Ellis,S ICC 6
102 Smith,D ANC 47 235 McFadden GWG 17 368 Zbikowski COL 6
103 Hall,D ICC 47 236 Williams,J MOH 17 369 Lee,P DTL 6
104 Dockett,D GWG 47 237 Bernard CHP 17 370 Tyler,T COL 6
105 Bartell LAK 46 238 DiGiorgio CHI 17 371 Ellis,C COW 5
106 Sanders,J MAR 46 239 Collins,N ANC 17 372 Lawson ICC 5
107 Tillman,C MAR 46 240 Oliver FLD 17 373 Youboty ICC 5
108 Smith,D GWG 45 241 Rubin FLD 17 374 Herrera WMO 5
109 Cooper,S LAK 45 242 Jones,J DTL 17 375 Wright,E DTL 5
110 Hayden MOH 45 243 Bunkley FLD 17 376 Thomas,M COL 5
111 Landry,L FLD 45 244 David ANC 16 377 Harrison,M GWG 4
112 Long,C MAR 44 245 Keiaho CHP 16 378 Rodgers-Cr DTL 4
113 Thomas,B MAR 44 246 Joseph,J PIC 16 379 Smith,R LAK 4
114 Barber,R RCH 44 247 Colvin DTL 15 380 Balmer MOH 4
115 Gaither MAR 43 248 Hayward WMO 15 381 Demps,Q CHI 4
116 Winfield,A KUT 43 249 Vasher COL 15 382 Avril COL 4
117 Roth RCH 43 250 Boley CHI 15 383 Coleman,E COW 3
118 Dumervil RCH 43 251 Peppers CHI 15 384 Sensabaugh PIC 3
119 Udeze ICC 43 252 Manning Jr ANC 15 385 Branch,A PIC 3
120 Kelly,T WMO 42 253 McCargo ICC 15 386 Waters DTL 3
121 Wimbley LAK 42 254 Dizon MAR 15 387 Satele MOH 3
122 Bullocks,J LAK 42 255 Smith,J FLD 15 388 Cody,S WMO 2
123 Sheppard KUT 42 256 Taylor,S PIC 15 389 Crowder CHI 2
124 Hamlin FLD 42 257 Craft KUT 15 390 Bell,Y FLD 2
125 Whitner ICC 41 258 Webster,C RCH 15 391 LaBoy COW 1
126 Kiwanuka MAR 41 259 DeCoud CHI 14 392 Scifres COW 1
127 Hope LAK 41 260 Groves CHP 14 393 Gallery CHI 1
128 Chavous GWG 41 261 Jolly MOH 14 394 Reed,J CHI 1
129 Revis FLD 41 262 Doughty CHP 14 395 Snyder,A MAR 1
130 Rhodes,K RCH 40 263 Hoke KUT 14 396 Bironas MOH 1
131 Jammer CHP 39 264 Miller,J RCH 14 397 Rackers ICC 1
132 Rolle,A ICC 39 265 Dvoracek FLD 13 398 Wilhelm LAK 1
133 Lucas,K ICC 39 266 Hadnot PIC 13