2009 Tackle Leaders



















jacksonanddiles.gif

D'Qwell Jackson                                                  Zac Diles
Chino Convicts                                                                 Winnemucca Outlaws
 

1 Jackson,D CHI 128 143 LaBoy COW 35 285 Sims,P MOH 12
2 Diles WMO 128 144 Porter,T KUT 35 286 Williams,R FLD 12
3 Ryans ICC 127 145 Kiwanuka MAR 35 287 Johnson,E WMO 11
4 Morrison,K COW 124 146 Johnson,M WMO 35 288 Jenkins,M RCH 11
5 Bradley,S CHP 123 147 Williams,J CHP 34 289 Condo FLD 11
6 Ruud MAR 123 148 Hart KUT 34 290 Leonhard DTL 11
7 Brooks,D PIC 123 149 Washington WMO 34 291 Ingram PIC 11
8 Vilma GDM 121 150 Brown,A VV 34 292 Gooden MOH 11
9 Lewis,R KUT 119 151 Jammer CHP 34 293 Phillips,K COW 11
10 Mayo GDM 117 152 Hanson,J MAR 34 294 Smith,D LAK 11
11 Willis,P ICC 116 153 Delmas MAR 33 295 Ellis,S ICC 11
12 Maualuga VV 116 154 Hayden,K MOH 33 296 Ellison MOH 10
13 Briggs GWG 107 155 Abraham CHP 33 297 Martin,S GWG 10
14 Fletcher,L MOH 105 156 Clark,D KUT 33 298 Blackmon ICC 10
15 James,B LAK 105 157 Newman,T CHI 32 299 McCray MAR 10
16 Bell,Y MAR 96 158 Sanders,J RCH 32 300 Johnson,T CHP 10
17 Scott,B PIC 96 159 Hobbs,E DTL 32 301 Witherspoo FLD 10
18 Rogers,S RCH 92 160 Rolle,A ICC 32 302 Moore,D VV 10
19 Dansby DTL 91 161 Stroud DTL 31 303 Binn PIC 10
20 Wilson,J VV 91 162 White,G KUT 31 304 Sanders,B DTL 10
21 Tinoisamoa WMO 90 163 Warren,T DTL 31 305 Bigby CHP 10
22 Weddle GDM 90 164 Harris,W COW 31 306 Veikune DTL 9
23 Ayodele,A MAR 89 165 Long,C MAR 31 307 Fujita VV 9
24 Cole,T MOH 88 166 Jenkins,C WMO 31 308 Davis,V COW 9
25 Coleman,E COW 88 167 Grant,D VV 30 309 Carr,C PIC 9
26 Posluszny RCH 87 168 Bethea LAK 30 310 Zbikowski GDM 9
27 Beason CHP 86 169 Dumervil RCH 30 311 Gholston DTL 9
28 Spikes MAR 86 170 Pool RCH 30 312 Amato MAR 9
29 Farrior DTL 85 171 Porter,J LAK 30 313 Huff DTL 9
30 Bly WMO 84 172 Dockett GWG 29 314 Johnson,T VV 9
31 Hall,L MOH 83 173 Jackson,C WMO 29 315 Hayes,G RCH 9
32 Williams,B VV 83 174 Sheppard KUT 29 316 Spencer,A GDM 9
33 Winfield KUT 81 175 Geathers COW 29 317 Johnson,R MOH 9
34 Rogers,C DTL 80 176 Jackson,M PIC 29 318 Moala VV 9
35 Jeanty VV 80 177 Houston,C MOH 29 319 Brown,E COW 9
36 Urlacher MOH 79 178 Foxworth GDM 29 320 Matthews,C RCH 9
37 Dawkins,B WMO 78 179 Bunkley FLD 29 321 Davis,A VV 8
38 McIntosh,R MOH 77 180 Jones,S COW 28 322 Smith,A LAK 8
39 Pace,C LAK 77 181 Hall,D ICC 28 323 Mannelly CHP 8
40 Tatupu FLD 77 182 Vasher GDM 28 324 Marshall,R FLD 8
41 Mitchell,K RCH 76 183 Boley CHI 27 325 Saturday COW 8
42 Bulluck VV 74 184 Harper,R MOH 27 326 Moore,K PIC 8
43 Hamlin VV 73 185 Williams,T COW 26 327 McDonald,R DTL 8
44 Suggs FLD 73 186 Elam,A PIC 26 328 Kerney DTL 8
45 Gamble ICC 72 187 Franklin,A PIC 26 329 Watson,G MOH 8
46 Tuck FLD 72 188 Harris,T PIC 26 330 Brace FLD 8
47 Ogunleye CHI 72 189 Piscitelli WMO 26 331 Olshansky COW 8
48 Jennings,T MAR 71 190 Barnett RCH 25 332 Green,J KUT 8
49 Gay,R GDM 71 191 Bailey,C MOH 25 333 Jennings,K GDM 8
50 Thornton KUT 70 192 Harris,A LAK 25 334 Johnson,T MAR 8
51 Henry,A PIC 70 193 Bodden FLD 25 335 Tyler GDM 8
52 Wilson,G GWG 69 194 Trufant CHP 25 336 Florence GWG 8
53 Sims,E CHI 69 195 Ellis,G DTL 25 337 Harris,M DTL 8
54 Sharper KUT 69 196 Johnson,J GDM 25 338 Alford GDM 8
55 Timmons WMO 69 197 Flowers,B CHP 25 339 Abiamiri GDM 8
56 Kelsay LAK 68 198 Phillips,J PIC 25 340 Mack,A ICC 8
57 Henders,EJ KUT 67 199 Griffin,C DTL 24 341 Youboty ICC 7
58 Collins,N CHI 67 200 Castillo CHI 24 342 Alama-Fran CHP 7
59 Smith,W GDM 67 201 Freeney FLD 24 343 Smith,S DTL 7
60 Mikell MOH 66 202 Hali ICC 23 344 Ferguson,J LAK 7
61 Brown,S CHP 66 203 Williams,M GDM 23 345 Balmer MOH 7
62 Asomugha LAK 66 204 Wright,E DTL 23 346 Fluellen VV 7
63 Howard,T PIC 66 205 Chavous GWG 23 347 Ayers MOH 7
64 Clark,R PIC 66 206 Pryce GDM 23 348 Black,Q DTL 7
65 Barber,R RCH 66 207 Patterson COW 22 349 Jackson,L FLD 7
66 Brackett RCH 66 208 Williams,D PIC 22 350 Considine VV 7
67 Bartell GDM 66 209 Foote KUT 22 351 Schobel,A COW 7
68 Smoot KUT 65 210 Odom,A WMO 22 352 Economos LAK 7
69 Landry,L FLD 65 211 Reed,E CHP 22 353 Barnes,A GWG 7
70 Mathis,R COW 64 212 Hawk FLD 22 354 Steltz FLD 7
71 Tillman,C MAR 64 213 Peterson,M DTL 22 355 Schneck DTL 7
72 Hill,L KUT 63 214 Simpson,K GDM 22 356 Allen,J LAK 7
73 Rhodes,K RCH 62 215 Robbins,F MAR 21 357 Doughty PIC 6
74 Williams,D GWG 62 216 Talib CHI 21 358 Moore,W KUT 6
75 Edwards PIC 62 217 Nelson,R MOH 20 359 Branch,A VV 6
76 Ware,D RCH 62 218 English GWG 20 360 Kyle KUT 6
77 Joseph,J PIC 62 219 Johnson,C RCH 20 361 Fowler COW 6
78 Tapp CHP 61 220 Henderson FLD 20 362 Groves CHP 6
79 Kelly,T WMO 60 221 Marks KUT 19 363 Hartwig RCH 6
80 Clements CHI 60 222 Lawson ICC 19 364 Morgan,D VV 6
81 Rodgers-Cr DTL 60 223 Smith,J FLD 19 365 Miller,R ICC 6
82 Johnson,D COW 59 224 Bennett,F VV 19 366 McCargo ICC 6
83 Allen,J DTL 59 225 Williams,P CHI 19 367 Meriweathe CHP 6
84 Hope LAK 59 226 Godfrey COW 19 368 Sintim GDM 6
85 Peterson,J MOH 57 227 Hood,Z GWG 19 369 Anderson,M RCH 6
86 Ross,A COW 57 228 Vanden Bos PIC 19 370 Demps,Q FLD 6
87 Webster,C RCH 56 229 Thomas,A CHP 18 371 McBath PIC 6
88 Samuel CHP 56 230 Cody,S WMO 18 372 Sidbury RCH 6
89 Woodson,C LAK 56 231 Durant COW 18 373 Rossum GDM 5
90 Wilson,A DTL 56 232 Hampton,C GWG 18 374 Miller,J KUT 5
91 Finnegan CHI 56 233 Anderson,J LAK 18 375 Wade,J PIC 5
92 Keisel VV 56 234 Pollard,B CHI 18 376 DeCoud GWG 5
93 Jenkins,K COW 56 235 Whitner ICC 17 377 Connor GWG 5
94 Laurinaiti GWG 55 236 Lofton,C DTL 17 378 Routt COW 5
95 McGee,T GWG 55 237 Taylor,J LAK 17 379 Britton MOH 5
96 Smith,A KUT 55 238 Houser GWG 17 380 Page,J CHI 5
97 Lucas,K DTL 54 239 McAlister WMO 17 381 Okoye KUT 5
98 Revis FLD 54 240 Hood MOH 16 382 Hayes,G WMO 5
99 Cooper,S LAK 54 241 Cole,C MAR 16 383 Magee MOH 4
100 Williams,M ICC 53 242 Dorsey,G KUT 16 384 Branch,T ICC 4
101 Woodley FLD 52 243 Griffin,M FLD 16 385 Pierce CHP 4
102 Kampman COW 52 244 Chung KUT 16 386 Hoke KUT 4
103 Seymour ICC 51 245 Burnett,J FLD 15 387 Warren,G WMO 4
104 Carter,A VV 51 246 Harrison,M GWG 15 388 Edwards,R KUT 4
105 Atogwe ICC 50 247 Maybin KUT 15 389 Tulloch COW 4
106 Phillips,S CHP 50 248 Avril GDM 15 390 Landry,D KUT 4
107 Mathis,R GWG 49 249 Evans,D PIC 15 391 Thompson,J VV 4
108 Smith,D GWG 49 250 Laws CHP 14 392 Thomas,T COW 4
109 McFadden GWG 48 251 Kruger MOH 14 393 Dizon VV 4
110 Gay,W PIC 47 252 Washington WMO 14 394 Rubin FLD 4
111 Roth COW 46 253 Hayward,R WMO 14 395 Burgess CHP 4
112 Peko RCH 46 254 Harvey,D MAR 14 396 Molden GDM 4
113 Taylor,I ICC 45 255 Crowder CHI 13 397 Robinso,Du DTL 3
114 Ngata CHI 44 256 Byrd,J ICC 13 398 Carriker VV 3
115 Kearse WMO 44 257 Jones,J DTL 13 399 Giordano WMO 3
116 Peppers CHI 44 258 Campbell,C FLD 13 400 Brown,R VV 3
117 Cromartie FLD 44 259 Bullocks,D PIC 13 401 Levitre COW 3
118 Mebane COW 42 260 Bryant,R LAK 13 402 Turk FLD 3
119 Spears MOH 42 261 Jolly MOH 13 403 Orakpo LAK 3
120 Polamalu GWG 41 262 Burnett WMO 13 404 Vinatieri VV 2
121 Cushing GDM 41 263 Blades GWG 13 405 Loeffler CHI 2
122 Rivers,K WMO 41 264 Williams,L MAR 13 406 Longwell MAR 2
123 Curry,A ICC 40 265 Barwin ICC 13 407 Kluwe PIC 2
124 Canty DTL 40 266 Allen,A CHP 13 408 Kreutz VV 2
125 Pickett VV 40 267 Francies VV 13 409 Kaeding KUT 2
126 Jackson,T RCH 40 268 Merling ICC 13 410 Weatherfor LAK 2
127 Gaither,O MAR 39 269 Moss,J MAR 12 411 Gostkowski CHP 2
128 Williams,C GDM 39 270 Cason LAK 12 412 Brown,J GWG 2
129 Reeves,J CHI 38 271 Brown,T RCH 12 413 Merriman VV 2
130 Harrison,J CHI 38 272 Williams,J FLD 12 414 Bidwell MOH 1
131 Williams,K LAK 38 273 Tucker,J PIC 12 415 Hanson,J COW 1
132 Thomas,B GDM 37 274 Wilhelm LAK 12 416 Jones,D MAR 1
133 Cofield CHI 37 275 Barnes,K RCH 12 417 Elam,J FLD 1
134 Keiaho CHP 36 276 Jerry LAK 12 418 Colquitt RCH 1
135 Brown,M CHI 36 277 Rabach CHI 12 419 Reed,J CHI 1
136 Goodman,A FLD 36 278 Manning,D WMO 12 420 Gould GDM 1
137 Adams,G GWG 36 279 Jenkins,M ICC 12 421 Graham,S WMO 1
138 Harris,D PIC 36 280 Wimbley LAK 12 422 Lechler CHI 1
139 Wilfork ICC 36 281 Butler,D MAR 12 423 Brown,K LAK 1
140 Washington ICC 35 282 Gilbert,J PIC 12
141 McKelvin GWG 35 283 Raji LAK 12